Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shqipri Kelmendi - Nena Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena Ime".
3. Video është e këngës "Nena Ime", por nuk këndohet nga Shqipri Kelmendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shqipri Kelmendi - Nena Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

11/11/2016

2016-11-11T17:47:51+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nena Ime" kënduar nga Shqipri Kelmendi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artan Xhija - Nena Ime

Vitëra që lotët zbresin
lotë malli të pikëlluar
plot dhimbje e kam këtë shpirt
o nënë sa më ke munguar

S'të kam parë me sy
malli zemrën ma ka vrarë
zoti më la pa ty
një pjesë shpirti ma ka marrë

E vetme ti më rrite
në shi dhe nën stuhi
në trup çdo dhimbje prite
mes vujtjesh pa njeri

E vetme ti më rrite
në shi e nën stuhi
për ty moj nëna ime
po tretem si qiri

Portretin tënd shikoj
si gjithmonë të menduar
ndër vite të kujtoj
sa trishtim që ke kaluar

Vuan kjo zemër e mjerë
më mungon një përqafim
të shihja dhe një herë
jetën do jepja në shkëmbim

E vetme ti më rrite
në shi dhe në stuhi
në trup çdo dhimbje prite
mes vujtjesh pa njeri

E vetme ti më rrite
në shi e në stuhi
për ty moj nëna ime
po tretem si qiri

Liori - Nena Ime

Me ta fal dynjan edhe jeten tem
mu mduket shum pak oh moj nana jem
Eh sa shum ke hjek e sa shum ke vujt
per qdo dit mke thana oj bij Zoti te rujt

Skamje e merzi krejt i ke duru
Kurr oj nana jem jo nuk je dorzu
Sot prej shpirtit tem une po du met than
Me ma ba hallall oj e mira Nan

Ref
Nana jem e dashur lumet na per ty
Zoti i madh tka pa tka pa e tka ni
Ti ka pranu lutjet me lot qe i ke ba
Tana tmirat e dynjas hatri yt na i dha

E Sa her tkam pa naten Kur je zgju
Kur ju lutshe Zotit oj Nan mem rujt mu
Nese Ti vendos neser un me vdek
Aman kta evlad mos mi le me hjek

Nese balli ne tok veq per Ty mka ra
E lus madhenin Tane perveq teje ska
Mi ruj kta evlad me lot jam tuj t'thirr
Let rriten let gzohen let jetojn ma mir

Ref
Nana jem e dashur lumet na per ty
Zoti i madh tka pa tka pa e tka ni
Ti ka pranu lutjet me lot qe i ke ba
Tana tmirat e dynjas hatri yt na i dha

Nusret Kurtishi - Nena Ime

Erdha nanë unë nga gurbeti
Për të parë moj me sy
Ah i mjeri çka më gjeti X2
Kishe mbyllur ata sy

Nëna ime nëna ime X2
Se besoj që sje më ti
Ti po fle moj nënë në hije
Dhe do të zgjohesh përsëri

Mdogji malli i fëmijërisë
Kishte kohë që s'të kisha parë
Thash të gjej te pragu i shtëpisë x2
Po të gjeta moj në varr

Nëna ime nëna ime X2
Se besoj që sje më ti
Ti po fle moj nënë në hije
Dhe do të zgjohesh përsëri

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Shqipri Kelmendi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë