Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shqiprim Sylejmani - Maturant  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/04/2016

2016-04-30T15:57:27+00:00

Këngë e albumit:

"Fotografia"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maturant" kënduar nga Shqiprim Sylejmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mozzi - Maturant

Me pas fol muret ne klas sa hajgaret i kem pas
sa kujtime mban kjo qant mos harro oo maturant
me mujt bankat me tregu sa detyrat jan kopju
e sa her ikëm prej oreve kerkojme falje kujdestare
Se vetem ti e din sa na ki dhan perkrahje
Me lot nsy i shkruj kto fjal nuk takohem ma me vjet
Kemi mall ne zemrat tona klasa jone ma nuk na pret
Sa shum o ka mdhem kjo dhimt lotet spo din mu nal
Mu nda prej njoni tjetrit nuk po muj pa e than ni fjal
Nashta vitet kan me shku asnihere skam me ju harru
Lamtumir duhet mju than se me zemer une ju du

Reff..
Se nata e fundit sot po kalon
Lamtumire shoqniiiii
Edhe ty qe te deshta
Lamtumire dashniii

Po munohna me shkru 3 vjet qe kem kalu
Erdh 1 fund shume i shpejt qe smundesh me besu
Mkujtohet 1 moment kur kesh emocionushem
Kur sdisha me ja shpreh nje shoqe qe pe du shum
Mi thon ti je per mu sbojke se mu idhnojke
Mi tregu sa pe du u tutsha mu largojke
Ku meten shokt edhe krejt profat e mi
Keni mem mungu shum ket sen mir e di
Per juve pi foli do fjal tverteta
Nate e dite kam me shkru deri sa tmushet fleta
E sonte po festojna se kjo nate na ka mbet
Kurr mos e harroni shoqnin e vertet

Reff
Se nata e fundit sot po kalon
Lamtumire shoqniiiii
Edhe ty qe te deshta
Lamtumire dashniiiii

Riki Sllamniku - Maturant

vitet shpejt kaluan
koha po mbaron
kjo eshte ora fundit
bashk ne klasen ton

qaj moj zemra ime
qani syt e mi
kujtimet do te mbesin ne fotografi


sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojm
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemres te festojm

asnjeher sdo jemi
pergjdo dit ne klas
me ska mungesa
qe dikur kem pas
pse nuk te tregova
asnje fjal sta thash
maturantja ime ne zemer tkam pas

sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojme
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemeres te festojme

Aida Doçi - Maturant

Shpejt kaluan ditet e shkolles
vec kujtimet na kan mbet
kater vite shpejt kaluan
sikur t ishin kater net
kater vite shpejt kaluan
sikur t ishin kater net

n'klasen ton me shokun tim
mo sdo tjem n banken e vjeter
maturant mo kurr sdo t bohem
tash fillon krejt nje jet tjeter
maturant mo kurr sdo t bohem
tash fillon krejt nje jet tjeter

ref
kater vjet u ben nje nat
edhe sonte maturant
mos pushoni ne ket nat
se kjo nat nuk esht e gjat
shpejt kalon

kater vjet plot lumturi
shkoll e dashur t falem ty
ku mesova dituri
ku njoha nje dashuri
ahh shokt e mi

aventurat ditet tona
tashme histori e se kaluares
e sonte mbaron libri jon
faqja fundit mbremja matures
e sonte mbaron libri jon
faqja fundit mbremja matures

zgjatma doren vallzojm ne ket nat
per her t fundit bashk perqafim
mos i fshi syt qe po qajn
se lotet mjapin ngushllim
mos i fshi syt qe po qajn
se lotet mjapin ngushllim

ref
kater vjet u ben nje nat
edhe sonte maturant
mos pushoni ne ket nat
se kjo nat nuk esht e gjat
shpejt kalon

kater vjet plot lumturi
shkoll e dashur t falem ty
ku mesova dituri
ku njoha nje dashuri
ahh shokt e mi

gjithmon fundi esht i rend
po ky sonte shum i vshtir
a do mund tju kthej pergjigje
kur tme thoni lamtumir
a do mund tju kthej pergjigje
kur tme thoni lamtumir

shpejt do vijn ditet e shtatorit
gjethet vyshken
bie shi
n klasen ton qe shum e deshem
do t vijn maturant te ri
n klasen ton qe shum e deshem
do vijn maturant te ri

ref
kater vjet u ben nje nat
edhe sonte maturant
mos pushoni ne ket nat
se kjo nat nuk esht e gjat
shpejt kalon

kater vjet plot lumturi
shkoll e dashur t falem ty
ku mesova dituri
ku njoha nje dashuri
ahh shokt e mi

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Shqiprim Sylejmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet