Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  2234
 • Vendlindja:
 • Mushtisht (Therandë) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 59 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Shyhrete Behluli është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Familja e saj ka patur një traditë muzikore, jo publike. Ajo këngës ju përkushtua me të gjitha forcat e saj, dhe kurrë s'është ndarë nga ajo. Kënga u bë pjesë e jetës e saj, ajo e shoqëroi nëpër shtigjet e jetës, ajo i solli gëzime dhe nganjëherë edhe dëshpërime. Talentin e saj, i pari e zbuloi profesori i m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nëna e

Engjëllusha Salihut

E afërme e

Learta Jakupit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

45 🔥Vallja E Nuses (2019)

★★★★

Nuse Jo Mahi (2017)

★★★★

Për Shoqni (2016)

★★★★

Për Vajzën (2015)

★★★★★

Shtëpi E Vjetër (2014)

★★★★

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

★★★★★

Sabri Fejzullahu & Shyhrete Behluli (2013)

★★★★★

Je Si Rrush (2013)

★★★★★

Banja Qejfin Vetes (2012)

★★★★★

Dy Lulekuqe Nje Boj Peme (2011)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (35)

27
41
26
19
22
22
28
24
50
24

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Shkurte Fejza

Gili

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Tags: Shyhrete Behluli, Shyrhete, Shyrete, Shyhrete Beluli, Shyhretja, Shyhreti, Shyrete Beluli, Shyrete Behluli, Shyretebehluli


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet