Audio

Shyhrete Behluli - Dy Jetima  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  30

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/10/2012

2012-10-29T16:09:26

Këngë e albumit:

"Therret Shqiponja Mergimtare"
oooo kish rrit nana dy jetima
o i kish rrit me copa e grima
masi mushen 20 vjet nje dit nanen e kan vet
amanet o mori nana qfar zanat baba na ka lan
a ka lan zanat trimrie
a ka lan zanat burrnie
o a ka lan zanat gjuetie
gjuetin baba jav ka lan
po nuk mundem me ja than
se atje kryet keni me lan

hajt bre nan ti qka po thue
dy buk te vogla me i gatue
dy zagarve u kan fishllue
ne bjeshk te nalta tok kan shkue

kur kan mrri te mrez nje krue
e jan ulen me pushue
tek po vjen nje plak me'j grue
plaku para shkon tuj knue
nusja prapa tuj vajtuu..

o ju bjeshk o mos dushkofshi lule ner ju mos lulofshi
kingja ner ju mos mrizofshi
qe su gjet pak uj me pi
qe su gjet naj djal i ri
qe nuk dul naj gjuetar me gjue
me vra plakun mem marr mue

hala fjalen pa e marue
me dy pushk plaku u gjue
dekun ne tok u la palue
turret vllau me marr at grue
tjetri thot se leshoj per te gjall
ja kthen pushken dhe e vret vllan

po qka bane o i marruem
se te shpia kur ki me shkue
nanes tane qke me i kallXue
kam vra vllaun per ni grue

at'her djali esht pendue
thike ne zemer ti ka mshue
prap nis nusja me vajtue
sjam kan grue qe keni kujtue

oooo jam kan zan me ju zanuuuee


Ky tekst u dërgua nga Edolinda Islami   luleesma
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...