Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Kënga E Avdisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

O o kesh në vek o bre tuj o larue
O veç për ty o vlla tuj o menue
O me çfarë çike bre me t'fejue
Avdia i motrës o

O o se për ty o kshtu o tuj u menue
O me dur t'mija sot ty o me t'palue
O shpijen tane e ke shëmtue
Avdia i motrës o

O o se kur dilke qai yll o i sabahit
O e m'ja çelshe vlla derën o kalit
O e u nisshe o atij shpatit
O e ma virrshe manxerren o krahit
Avdia i motrës o

O o kesh në maxhe bre tuj o gatue
O drekën n'mal deshta me ta prue
O njeva 'i pushk o bre tuj o m'ushtue
O mirë e dita se ty o t'ka qellue
Avdia i nanës o

O o po kan nana po kan o me za
O se djalë tjetër mas teje nuk ka
O se djalë tjetër s'i ka qëllue
O gjakun tan o per me e kërkue
Avdia i nanës o

Avdia i nanës o


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber   FansiShkurtes

Shyhrete Behluli - Kënga E Avdisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Avdisë".
3. Video është e këngës "Kënga E Avdisë", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0