Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Kënga Ime Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O kënga ime, nga zjarret e mia,
Nëse mund të rrohet, rro nga dashuria,
Ndize veten qiri, qiri në nji zemër,
Jepi jetës dritë, jepi lules emër.

Hej-hej...(Hej kënga ime o hej...),
O kënga ime, mos u digj e kot’,
Merre udhën nisu, nisu nëpër bot’,
O kënga ime, mos u digj e kot’,
Merre udhën nisu, nisu nëpër bot’.

Në të doli para nji shtegtar,
Ngrohi shpres’ e i kthe udhën e mar’,
Në të dogj për atdhe mallëngjimi,
Fluturo dhe eja, eja nga mërgimi.

Hej-hej...(Hej kënga ime o hej...),
O kënga ime, mos u digj e kot’,
Merre udhën nisu, nisu nëpër bot’,
O kënga ime, mos u digj e kot’,
Merre udhën nisu, nisu nëpër bot’.

Kullav t’Dukagjinit, kullave të gurit,
Jepi zemër jepi, shqipes e flamurit,
Beko tokën, njerzit edhe dashuritë,
Luti për Kosovën, luti përënditë,

Hej-hej...(Hej kënga ime o hej...),
O kënga ime, mos u digj e kot’,
Merre udhën nisu, nisu nëpër bot’,
O kënga ime, mos u digj e kot’,
Merre udhën nisu, nisu nëpër bot’.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani   FansiShkurtes


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shyhrete Behluli - Kënga Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga Ime".
3. Video është e këngës "Kënga Ime", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0