Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Shqipet Me Dy Krena Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Hej o ne Malesi kane le shume sokola
O shume sokola
O si gjithmone o ne keto trojet tona
N'keto trojet tona

O bir e bija sikur o skiftera
O jane si shqipet o me dy krena x2

Hej o kur armiku erdhi te pragi
Erdhi te pragi
O jane mbledh trimat o te mejdanit
O te mejdanit

O n'daç per pushke o n'daç per hijeshi e
O djem te zgjedhun o per trimni e x2

Hej o kerset pushka e gjemon topi
E gjemon topi
O tym e flake po digjet baroti
Digjet baroti

O preja e radhes Zenel o Ajdini
O s'i lame vend o kerkun armikut x2

Hej o ju o burra trima mejdani
Trima mejdani
Epo sa larg o ju ka shkue zani
Ju ka shkue zani

O ju kujtojme o me kange o prej mallit
O qe s'ju shmanget o idealit x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shyhrete Behluli - Shqipet Me Dy Krena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipet Me Dy Krena".
3. Video është e këngës "Shqipet Me Dy Krena", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0