Shyqyri Nimani
Shyqyri Nimani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Mosha:
  • 81 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Nentor 1941
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi

Biografia

BIOGRAFIA: Shyqyri Nimani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Shyqyri Nimani ishte këngëtar në vitet e hershme të rinisë, por më vonë ai merret me letërsi etj. Shyqyriu shkruajti edhe deklaratën e pavarsisë së Kosovës. Në vitin 1968, Shyqyri Nimani publikon albumin "Adriatiku". Në Qershor 1970, Shyqyri Nimani & Slavko Porovic marrin pjesë në Akordet E Kosoves 1970 me këngën "Ndritu Nate"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0