Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  111
 • Emri i Vërtetë:
 • Sia Kate Isobelle Furler
 • Vendlindja:
 • South Australia 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Sia është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Sia Kate Isobelle Furler, better known simply as Sia, is an Australian singer and songwriter who has collaborated with many artists. In 2000, her single "Taken for Granted" was a top 10 hit in the United Kingdom. Her 2008 album Some People Have Real Problems peaked in the low 50s on the Billboard 200. At the ARIA Music Awards of 2009, Sia won the award for Best Music DVD and received six nominations at the ARIA Music Awards of 2010 and won Best I...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Sia

Komente 0