Siciliana Mazi
Siciliana Mazi
Siciliana Mazi
  • Vendlindja:
  • Shkoder Shqipëri
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Shtator 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Siciliana Mazi është këngëtare e njohur. Sicilana Mazi eshte nje nga kengetaret me te bukura te shqiperise e cila gjithmone ka afruar publikun e saj me nje buzeqeshje fantastike qe ka ajo ne futyre.Ajo ka plot kenge te bukura te cilat ajo i kendon edhe sot.

Ja vlen te permendet kenga "S'te fal" e cila u pelqye shume nga publiku dhe pati mjaft sukses.Kjo kenge poashtu ne vitin 2010 ishte edhe pjesmarrese ne festivalin "Kenga Magjike" ku uvleresua mjaft mire,ajo arriti te marr vendin e 42-të nga 47 pjesmarres dhe mori 55 pike vleresuar nga vete konkurentet e ketij festivali.

Ajo poashtu eshte edhe pjesmarrese edhe ne festivale te tjera. Në vitin 2008 ajo u prezantuan ne festivalin "Top-Fest" edicionin e peste te ketij formati ku u prezantua me kengen "Me kerko" dhe pati mjaft sukses.

Më vone ajo u prezantua ne "Kënga Magjike 2008" me kengen "Dashuri cigane" ku arriti te grumbulloje 70 pikë votuar nga vete ata konkurente te ketij festivali.

Më datë 2 Dhjetor 2012, Siciliana Mazi publikon videoklipin "Magjia E Kesaj Vere". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, teksti u shkrua nga Dr. Flori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edlir Begolli. Me këtë këngë, Siciliana Mazi merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 në vitin 2012, dhe poashtu rrembeu edhe çmimin e tretë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0