TEKSTESHQIP

Sidorela Zeqaj & Lintor Osmenaj
Shelege E Vogel (Kolazh)
Lyrics

Te porta jote jam gdhire
shelege vetulla nxire (x2)
Mezi kalove avlline
shyqyr nena s'te pa mire (x2)

refreni:
Shelege, vogel shelege
a do vish te marr me vete
Do te vij vete me deshire
ta dije nena ta dije mire

Te dy qente e zeze me grine
shelege vetulla nxire (x2)
Me kendoje si bilbil
shyqyr nena s'te pa mire (x2)

Te solla dy-tre florinj
shelege vetulla nxire (x2)
Nje per maj e nje per Prill
shyqyr nena s'te pa mire

Te gorrica ne shulle
moj mike, mikja ime (x2)
C'u mblodhen kusaret -e
o djal-o zemra ime (x2)

Morren apo s'morren gje
moj mike, mikja ime (x2)
Morren me te miren-e
o djal-o zemra ime (x2)

Po burre ziu c'u be
moj mike, mikja ime (x2)
Morri sharkun e po fle
o djal-o zemra ime (x2)

DËRGOI:
INFO
Nuk është i një rëndësie dytësore fakti që materiali muzikor u finalizua tek fansat i punuar nga sfera vizuale edhe me një klip muzikor, për produksionin e të cilit u përkujdes Klaudjo Prifti. Videoklipi u publikua me datë 2 Qershor 2021. Për vijën melodike dhe për fjalët e këngës u kujdes Lintor Osmenaj, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Vani Rushiti.