A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Sidrit Bejleri - Per Ty Atdhe


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  14

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/09/2010

2010-09-05T16:42:04

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 3"


Per ty Atdhe
me te bukuren kenge
me fuqine e kesaj zemre do te kendoj
per keto male
per keto fusha te gjalla
per kete vend ku sot i lumtur jetoj

I bukur je
ngrihesh madheshtor
si keshtjelle e pamposhtur ti qendron
ne mes dallgesh
shkemb graniti vigan
su perkule nga cdo stuhi e tufan

ne mes dallgesh
shkemb graniti vigan
su perkule nga cdo stuhi e tufan

Ne mes dallgesh
shkemb graniti vigan
Su perkule ne çdo stuhi e tufan.


Ky tekst u dërgua nga GuximiAkordet

Per ty Atdhe G G C C
me te bukuren kange C F C C
Me fuqine e kesaj zemre C F F G
do te kendoj F C C C
Per keto male F F F F
per keto fushat e gjana G G F C
Per kete vend ku C G G C
sot i lumtur jeton G F F C


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019