Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silvana Berki

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
 • Vendlindja:
 • Vlorë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Finlandë 
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Silvana Berki është një poete e njohur. Silvana Begotaraj Berki është poete shqiptaro-finlandeze. Përveç poezisë ajo ka shkruar edhe prozën e shkurtër dhe aforizma. Berki, ish-anëtare e bordit drejtues të Lidhjes së Shkrimtarëve “Galaktika poetike Atunis” si edhe anëtare e Lidhjes së Shkrimtarëve “Pirkalaiskirjailiat ry”. Ajo banon në qytetin e Tamperes/Finlandë prej vitit 1991. Silvana ka mbaruar master në shkencave sociale, universiteti i Tamperes dhe Laplandës. Punon në zyrat adm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Tags: Silvana Berki, Silvana Begotaraj

Komente 0