Silvi Mema
Silvi Mema
Silvi Mema
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Silvi Mema është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Me profesion është avokate, mirpo muzika është pasioni i saj. Ajo nisi të merej me muzikë që në moshë të hershme. Në moshën 18 vjeqare kur nisi kurs kitare kuptoi talentin e saj për të kënduar. Ajo njihet me coverat akustik ne YouTube. Ajo në vitin 2015 tek Kënga magjike ishte tekstshkruese e dy këngëve.

Në vitin 2016 merr pjesë në "The Voice Albania 5" dhe ne vitin 2017 merr pjesë në "Sing of Albania".

Në Nëntor 2018, Silvi merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Për Ty".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0