Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Për Fëmijët


Ndal Dhuna

NDALO DHUNEN O NJERI
MOS QELLO SE ESHT FEMI
AI ESHT EGJELL PLOT DASHNI
MOS JA NZJERR LOTIN NE SY

TI O PRIND QE DHUNON FEMIN
TI SE NJEH KURR DASHURIN
TI MEKATIN SHUM E SHTON
KUR FEMIJEN E QELLON

SE FEMIJA PER BAB E NAN
ESHT SI DJELLI QE SHENDRIT DYNJAN
ESHT KRIESA E TE MADHIT ZOT
MOS JUA NZIRRNI ME DHUN AT LOT

ME NIGJONI O NJEREZI
LUM KUSH KA FEMI NE SHPI
KA GEZIM DHE LUMTURI
ESHT ME E MADHJA PASURI

- Poezi nga Simona Shalcanj


- U dërgua nga Simona Shalcanj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0