Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Rrefimi I Henes

I RREFEHEM KETE NATE HENES NE VETMI NJE RREFIM I FSHEHTE I RUAJTUR NE ZEMREN TIME TREGON PER DASHURINE PER VUAJTJET E ZEMRES QE DIKUSH JA DHUROJ TREGON ZEMRA E LOTUR SE ME NUK MUND TE DUROJE. AH SA VUAJTJE E DHIMBJE TREGON PER DASHURINE SA LOT TE DERDHUR PLOT TRISHTIM. SA ENDRRA TE PASHPRESA NE MES VENE NJE MUR SA PLAGE NE TRUPIN E NJE VAJZE QE NUK SHEROHEN KURRE. E KATANDISUR NGA DASHURIA DHIMBJET FUND NUK KANE I DHIMBSET KESAJ JETE DHE YJET ME TE QAJNE. VUAJTJA E DASHURIESE ESHTE ME E FORTE SE NJE PLUMB SE PLUMBI KA NJE PLAGE POR DASHURIA KA PLAGE PAFUND

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet