Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Për Jetën


Jeta

NDONJEHERE JETA TE DHURON NJEREZ DHE MOMENTE QE NUK DO T'I HARROSH KURRE DHE ASHTU PAPRITUR T'I RREMBEN SERISHT. NDODH TE TE ZHGENJEJNE ATA PERSONA QE TE KANE PREMTUAR SE NUK DO TA BENIN KURRE DHE TE LENE NJE SHIJE TE HIDHUR NE SHPIRT. TE BEJNE TE MENDOSH SE ASGJE NUK ESHTE E PERJETSHME ASHTU SIC MENDOJE DIKUR SE NJEREZIT DHE GJERAT IKIN PA NJE ARSYE PA KUPTIM. MBYLL SYTE PER NJE CAST DHE NDIHESH VETEM PA ATE DASHURINE QE DO DOJE TA SHTRENGOJE FORT VETEM QE MOS TE IKTE. FJALET DHE MIQESITE KTHEHEN NE PLUHUR NUK E DIME AS NE CFARE BOTE JETOJME, POR NJE GJE ESHTE E SIGURT, JO NE BOTEN E DASHURISE SE PASTER. AJO QE DUHET TE BEJME NESE DIKUSH IKEN, ESHTE TE MOS E KTHEJE ME KOKEN MBRAPA SEPSE PER DIKE QE IKEN E DO TE DOJE TE KTHEHET SERISH ESHTE VESHTIRE TIRIBESOSH DHE DERA E ZEMRES DO TE JETE E MBYLLUR NGA DHIMBJA E ZHGENJIMIT PERGJITHMONE.

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0