Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Për Trishtim


Sot Jane Mbledhur

SOT TE GJITHE JANE MBLEDHUR, POR NUK ESHTE DITE GEZIMI, TE GJITHE JANE TE PERLOTUR, PER TE ME CUAR TEK VARRI, SIKUR TE KISHA MUNDESINE DHE T'JU TREGOJA SE PA TE DASHURIN TIM NUK MUND TE JETOJA. MJAFT O BABE, MOS ME LAJ TRUPIN ME LOT, ME DESHIREN TIME VENDOSA TI JAP FUND JETES SE KOTE, ME NJE COPE LETER TA SQAROVA DHE NJE AMANET BABE TA KERKOVA. TE DASHURIN TIM JU T'A LAJMERONI, DHE PER VDEKJEN TIME ATIJ TI TREGONI, JU LUTEM BABE ATE MOS E MALLKONI NUK ESHTE AI QE JETEN MA MORI. ISHA VETE FAJTORE, DHE ZOTIN E LUTA, VDEKJEN JA KERKOVA, SE JETEN SE BALLAFAQOVA, TASH DALENGADALE ME MBULONI ME DHE TE ZI, DHE E DI QE KTHIM MBRAPA S'KAM ME GJET, O BABE TE LUTEM MOS ME QAJ SE NE TJETREN BOTE LUMTURINE DO GJEJ. DHEU E SHTRENGON TRUPIN TIM, DHE JA FALI KETE PIKELLIM, ZEMRA IME NUK MUND TE ME RRAHE DHE NDIHEM ME MIRE, SEPSE DHIMBJE ME S'KA, O BABE TE LUTEM FALMA KETE GABIM, POR VETVRASJA ME DHA LIRINE. AJO ISHTE GJEJA QE FRYMEN MA NDALI, SEPSE JETA VETEM PIKELLIM ME FALI....

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0