Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Dashurie


I Shkruaj Atij

I shkruaj atij qe kurre nuk e takova,
atij qe ne zemer ende e mbaj dhe qe
nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova,
dashurise qe mbeti vetem ne mendje,
atij qe vetem e enderrova.
I shkruaj nje mashkulli qe e dua shume,
i shkruaj i shkruaj, doren mund ta ndale,
i shkruaj ne mengjes, diten, ne mbremje, ne mesnate,
i shkruaj dhe kur jam ne gjume.
I shkruaj pa zemer se zemren time
e ka ai te falur nga une
I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di,
Enigmes, enderres qe ne foto se pashe,
i shkruaj atijj per te cilen mbaj zi,
i shkruaj atijj qe me te, ne dashuri rashe.
I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetesoj,
atij te cilit dashurine qe kam ndaj tij nuk din ta kuptoje.
Edhe pse thone se koha hakmerret
me harrese ndaj kujtimeve, dashuria
ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te
ishte t’i harroj ditet me te
lumtura te jetes sime.
Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen
me te madhe te jetes sime, por ishte
shume veshtire ta gjeja. Dhe befasisht u
ktheva, dhe ti ishe aty.

- Poezi nga Simona ShalcanjZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente 0