Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Dashurie


Te Jesh

Te jesh i bukur, nuk ka rendesi
se bukurine tuaj e josh nje njeri
Te jesh i zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe nje budalla
Te jesh i pasur, kot sa je
parate sot i ke neser si ke
Te simpatizosh dike,eshte fare kot
se thua eshte engjell e te del idjot
Te jesh i sinqert eshte fatkeqsi
ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi
E te dashurosh, thone eshte gje e bukur
nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur.....

- Poezi nga Simona ShalcanjZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente 0