A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Po, Ajo Është Dashuri!!!

- Duart të dridhen, zemra shpejt të rreh, edhe fryma të ndalet!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është pëlqim.
- Nuk mundesh ta largosh shikimin apo duart nga ajo!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është nevoj!!!
- Krenar je ndaj saj dhe don që ta prezantosh para krejtve!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është gëzim!!
- E dëshiron sepse e din se ajo është ktu praj teje!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është vetmi!!
- Me atë je sepse ajo të don!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është ngushëllim!!!
- Me atë je sepse të puth dhe të mban për dore!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është pasigurtësi!!
- Zemra të kërcen pasi ta shohësh!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është pasion!!!
- I fal të gjitha gabimet sepse kujdesesh për atë!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është shoqëri!!!
- Cdo dit i tregon se ajo është e vetmja për të cilën mendon!?
Ajo nuk është dashuri, ajo është zemërgjanësi!!!
- Zemra të dhemb dhe gjithcka tek ti rrëzohet kur ajo është e mërzitshme!?
PO, ajo është DASHURI!!
- Të tërhiqin edhe tjera, por ti mbet me atë pa asnjë fjal për pendim!?
PO, ajo është DASHURI!!
- I pranon të gjitha problemet e saja, sepse edhe ti je pjes e asaj!?
PO, ajo është DASHURI!!!
- Me atë je sepse në të njejten kohë ndjen gëzim, dhimbje dhe kënaqësi!?
PO, ajo është DASHURI!!!
- Do ta japësh edhe jetën për atë!? PO, ajo është DASHURI!!!

- poem written by Simona Shalcanj


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019