Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Dashurie


Zemra Tik Tak

Nje pyetje sapo me erdhi,
cudia perfshiu te gjithe qenien,
nje pergjigje pres pas cdo pyetje,
dhe serish vazhdoj te pyes pyetje...
tik tak tik tak...
i njejti tingull si me pare...
degjohen akrepat apo eshte zemra?
dhe pyetjet ende nuk mbarojne...
nje tingull kane,
nje emocion percjellin,por..
te dyja mbase i ndan nje kohe...
secila mbart kohen e saj,
mbart ndjesine,
mbart minutin e asaj qe pritet te ndodh,
je ti qe duhet i vetem ta kuptosh...
eshte zemra apo ora qe te therret te shnderrohesh ne vrases,
te vrasesh kohen e te shuash rrahjen,
vetem keshtu nuk do mund ti ngaterrojme,
edhe pse...te dyja krijojne nje elektricitet plot ankth,
zemra me kohen e koha me zemren e saj.

- Poezi nga Simona Shalcanj


- U dërgua nga Simona Shalcanj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0