Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Ese Për Trishtim


Mos E Humb

Mos e humb vetën, mirësin e as shpirtin tënd, mos e shit veten, karakterin e as moralin tënd...

Vetem pse njerëzit nuk janë ashtu si ti je, vetem pse njerëzit nuk bëjn atë qe ti bën për ta, vetem pse zhgënjehesh e vritesh nga njerëz që nuk besoje që do të vritesh apo zhgënjehesh kurrë...

Të ndryshosh e të bëhesh versioni yt më i keq vetem pse je zhgenjyer disa here ne jetë, nuk është zgjedhja e duhur, është goditja me fatale qe mund ti bësh vetës...

Vazhdo të kërkosh më të miren tënde e kurr mos e kurse.
Sepse dhurata me e mire qe Zoti mund ti jap njeriut ne këtë jetë është të jetë njeri i mire, pavarsisht gjithçkaje dhe çdo gjëje.

- Ese nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0