Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Sinan Hoxha - Dasma Tiranse  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.9 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

21/07/2012

2012-07-21T17:57:41+00:00

Këngë e albumit:

"Mozaik Kengesh Vol.1"

Këngë e albumit:

"Yjet E Muzikes Popullore Vol.2"

Këngë e albumit:

"Ah Sikur Te Vije"

Këngë e albumit:

"Dashuria Dallg Dhe Djell"

Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash"
Rrushi i kuq o i bukur o x2

Dil se po t'therrasin o x2

Thuji o le te me presin o x2

Sa ta hudh une vellen o x2

...

Ja dhander shtylle e shtepise x2

Hiq rrobat e beqarise x2

Vish rrobat e dhonderise x2

Hiq rrobet e beqarnise x2

O ja dhander ??? x2

Nji nusen qe deshte ti x2

O vallahi s'e desha vete x2

O ma dha baba me t'vertete x2

...

Hyri nusja ne oborr x2

Shtati i nuses si vapor x2

Nusja e re moj nusja e re x2

Te shkojne lotet rreke - rreke x2

Hyri nusja ne shtepi x2

Shtati i nuses si selvi x2

Nusja e re moj nusja e re x2

Te shkojne lotet rreke rreke x2

...

Sa e bukur na ka dale nusja
Marshalla marshalla x2

E bukur per bukuri e
Marshalla marshalla x2

Paska shtatin si selvi e
Marshalla marshalla x2

Syni i nuses rrush i zi e
Marshalla marshalla x2

...

E ra Faja prej fikut x2

E nuk e zu dekiku x2

Jarina ni na ni hopa
E Faja ra te gropa x2

E rrofte Faja nusen x2

O me shami te kuqe x2

Jarina ni na ni hopa
E Faja ra te gropa x2

...

E laje ti moj goce laje
O shamine e beqarit e

O shamine e gjynafqarit e

O neje ti moj goce neje
O shamine e beqarit e

O shamine e gjynafqarit e

O qaje ti moj goce qaje
O shamine e beqarit e

O shamine e gjynafqarit e

E digje ti moj goce
O shamine e beqarit e

O shamine e gjynafqarit e

...


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Sinan Hoxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet