A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Hoxha - Me Shikon Me Buze Ne Gaz


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/03/2015

2015-03-26T12:08:31

Song from the album:

"Dashuria Dallg Dhe Djell"


Më shikon me buzë në gaz
sikur don me fol me mu
Un me ty moj do të flas
oh moj xhan,
nuk po munem me duru.

Rrugës më shkon si hyjri
e fustani oh mir t’ka ra
ç’më pikllun sytë e ty
oh moj xhan
ç’më ke prek n’dashuri.

Flokët m’i ke thur gërshet
si kuror lule dhe ar
askërkujt moj si përket
Oh moj xhan,
nji petrit nji djal beqar.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019