A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Hoxha - Per At Emer


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Xhelozia"


oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
skisha dasht ilaq mej gjet

ne miliona cop
kjo zemer me u n'da
per vec emrit tend
asgje nuk kisha pa

mbas miliona viteve
kjo zemer me u n'gjall
kam me lyp prej zotit
me ty me u cmall

REF
oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
s'kisha dasht ilaq mej gjet (2x)

II
ne miliona cop
kjo zemer me u n'da
per vec emrit tend
asgje nuk kisha pa

mbas miliona viteve
kjo zemer me u n'gjall
kam me lyp prej zotit
me ty me u cmall

REF
oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
s'kisha dasht ilaq mej gjet (2x)

REF
oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
skisha dasht ilaq mej gjet (2x)


Lyrics submited by  Beni
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019