A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Sinan Hoxha - Vetmia


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/04/2013

2013-04-21T17:50:15

Song from the album:

"Ah Sikur Te Vije"

Song from the album:

"Fotografia"It's a long time that we try finding the lyrics to "Vetmia" sung by Sinan Hoxha.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Pandora - Vetmia

Ti o zogu këngëtar
Ndale këngën mos vazhdo
A më sheh se m'kan tradhtu
Eja bashkë me mu loto

Dua t'qajë,të bërtas
Ndoshta zemra po më plas
A ka kush t'më kupton
Shpirtit tim kush i beson

Ref:
Sa e gjatë kjo ditë vetmie
Sa e gjatë kjo natë e zezë
Do t'qetsohem ndonjëher
Atëher kur do të vdes

Si një lum që nuk ka ujë
Si një dimër që s'ka borë
Ta përshkruaj këtë vetmi
Të gjejë fjalë e kam shumë zor

Dua t'qajë,të bërtas
Ndoshta zemra po më plas
A ka kush t'më kupton
Shpirtit tim kush i beson

Marigona Veseli - Vetmia

-emrin tim ti nuk e përmen ,
ndonjëherë a t'bjen ndër mend ,
a kujtohesh a turpërohesh
sa mk'ke rrejt e m'ke mashtru
a pendohesh sa shum më ke lëndu

A kujtohesh a turpërohesh
sa m ke rrejt e m'ke mashtru
a pendohesh sa shumë më ke lëndu..

- Me fjal jo nuk thuhet sa vret
një vetmi , po jetoj me lotët e mi.
Me fjal jo nuk thuhet sa vret një
tradhëti sa t'kam dasht un ty
zoti e di ..

- Mos harro qka kam ba për ty ,
ti m'ke lan me lot në sy,
(u dorëzova shum gabova që
t'besova fjal për fjal
u betova që kurr sko me ta FAL)2X.

- Me fjal jo nuk thuhet sa vret
një vetmi , po jetoj me lotët e mi.
Me fjal jo nuk thuhet sa vret një
tradhëti sa t'kam dasht un ty
zoti e di ..2x...

Dardan Bakraqi - Vetmia

Per gjith jeten une tkam dasht, vetem ty tkam dasht..
Ike me le pa e ditur..

Ti se dite kurre qka humbe,
ti se dite jooooo..

Vet deshte me u nda,
e kurr mos me u paa..

Ndoshta na duhet vetmia,
Ta kuptojme c'eshte dashunia..

Ndoshta malli ma shume na merr,
Te dua cdohere..

Ref:
A do t'kthehesh pergjithmone te un?
A do t'jesh e imja pergjithmone?
Vujtjet tona me s'mundem t'i mbaj,
Jo nuk mundem t'i duroj.

Ne vetmi asgje nuk me shkon,
Me trego sa me dashuron,
Thuaje te verteten,
Do te pres perjete.
2x.....................2X

A do t'kthehesh ti tek une?
A do t'jesh ti me mua?
Vujtjet tona me s'mundem t'i mbaj,
Jo nuk mundem t'i duroj.

Ne vetmi nuk me shkon,
Me trego sa me dashuron,
Thuaje te verteten
Do te pres perjete..
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019