Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sinan Vllasaliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  279
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 54 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Sinan Vllasaliu është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë, popullore qytetare, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Sinan Vllasaliu u lind në Prishtinë. Me muzikë ka filluar te merrej që se fëmij Në moshën 7-8 vjeqar. Ka të mbaruar shkollen e mesme te muzikës 'Prenk Jakova' per Kanto dhe Piano si dhe Fakultetin e Arteve te Bukura në Prishtinë. Ai ka marrur pjese ne te gjitha festivalet si: Akordet e Kosoves, Okraina e Arte, Tri orona etj. dhe ka fituar mjaft çmime. Ne vitin 1986, paraqitja e parë e tij skenike ishte kur per her te pare merr pjes në Okrianie...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

4 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareSinani (2019)

Pardon (2019)

Sinani (2018)

Mos Paragjyko (2016)

Live 2015 (2015)

Lemza (2014)

Tatuazh (2012)

Një Arsye (2010)

Vajza E Klubave Të Natës (2009)

Lutem (2007)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Armend Rexhepagiqi

Mahmut Ferati

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Blero

D.U.D.A.

Avni Mula

Olen Cesari

Luan Zhegu


Tags: Sinan Vllasaliu, Sinan Vlasaliu, Sinan Vllasalliu, Sinan Vlasalliu

Sinan Vllasaliu në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet