Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinani Vllasaliu & Besnikët - Pse Ik Prej Meje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Pse ikë prej meje, ti vajzë e bukur
Pse s`ma fal shtatin kur nuk ke hije
Do të pergëdheli, si vala zallin
Do ta ngjallë trupin si era malin

Ti ecën malit sikur zana, zemrën ma then mua
Natës i fal ti dritë si hana, prandaj unë të dua

Mos dëgjo botën, çka thotë për mua
Ma kan zili se veç ty të dua.

Shpejt ikën jeta, tretet rinia
Pa ty moj vashë mu m`digjet shtëpia
Do ta fal zemrën, për ty jap jetën
Per shtatin tënd unë do ta humb vehten

Ti ecën malit sikur zana, zemrën ma then mua
Natës i fal ti dritë si hana, prandaj unë të dua

Mos dëgjo botën, çka thotë për mua
Ma kan zili se veç ty të dua.

Ky tekst u dërgua nga Behto Gold   GreenEye66Featuring: Besnikët
Publikimi: 10/12/2011


Sinani Vllasaliu & Besnikët - Pse Ik Prej Meje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Ik Prej Meje".
3. Video është e këngës "Pse Ik Prej Meje", por nuk këndohet nga Sinani Vllasaliu & Besnikët.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:


Komente 0