A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Vllasaliu - Dy Dele, Treqind Pare


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2006

2006-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Luj Moj Kosovare"


Dy dele, dy dele treqind pare. :I
I: - Çohu nuse, çohu nuse hyn në valle! :I
Merre dhandrrin, mere dhandrrin dorë për dore!
O sa fort ju paska hije!
Si bureku në tepsi-e.
- Mirëmrama, mirëmrama i zoti i shpisë!
A ke mish o me na qitë?
- Sa ka deti, sa ka deti ujë e ranë
Krejt kasap’t i çoj në kamë.
- Mirëmrama, mirëmrama zoja e shpisë!
A ke bukë, a ke bukë o me na qitë?
- Sa ka deti, sa ka deti ujë e ranë
Krejt furrtar’t i çoj në kamë.


Ky tekst u dërgua nga Arbesa
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018