Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sinan Vllasaliu - Buzet Me Jane Thare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzet Me Jane Thare".
3. Video është e këngës "Buzet Me Jane Thare", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sinan Vllasaliu - Buzet Me Jane Thare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Lemza"

Komente

Asnjë Koment

10/07/2014

2014-07-10T10:17:25+00:00dy buz me jan thare
dy lot me jan ngri
pranver kur te njoha
dimer kur ike ti

ne enderr me ty fle
dhe zgjuar rri me ty
si thesar ka mbetur
nje fotografi...

Ref.
gjitha rruget te ti me cojn
dhe sdi ku tkerkoj
mbeta rrugve si nje lypsar
me shiun jam ba shok

gjitha rruget te ti me cojn
dhe sdi ku tkerkoj
mbeta rrugve si nje shtegtar
me shiun jam ba shok

dy sy qe lotojn
kurr mos ju beso
dy buz qe ftoft puthin
kurr nuk dashurojn

mekatare je
mashtrove nje tri
ike moj tradhtare
pa then lamtumir

Ref.
gjitha rruget te ti me cojn
dhe sdi ku tkerkoj
mbeta rrugve si nje lypsar
me shiun jam ba shok

gjitha rruget te ti me cojn
dhe sdi ku tkerkoj
mbeta rrugve si nje shtegtar
me shiun jam ba shok


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë