Më mbaj mend (për 1 muaj)


Singullar Kodoshi - Doza E Mramt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Doza E Mramt".
3. Video është e këngës "Doza E Mramt", por nuk këndohet nga Singullar Kodoshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Singullar Kodoshi - Doza E Mramt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Embargo"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00[Verse 1]
kur kapna me laps per ket tem
s´kom nevoj per skem
e vetmja tem n´bot qe shpirtin ma pren
m´kujtohen do sende kajher keshi me veten
se shum here kurku u gjetem e mbetem...
a t´kujtohet kur i dhezshim pidh none ?
po une u terheka e ti si ndale pidh none !
ty mos e vrejt hishe fell e ma fell
n´humner i mshelum si shtaza n´shpell
tash doren po ta mbaj...
me ty bashk po kaj
n´spital bashk tripin me ty jom ka e ndaj
shaj se po shkrihesh pe vrej çdo minut ma shum
po edhe pak mbaju burr mos bjer n´gjum
ti qes qato qka i kom tonat ti thom
per çdo send t´keq hallall amon ma bon
deri sa i ki syt qelgjeth para teje Agon
(qetu ku jena na !)

[Chorus]
Sa dhimbje....po ndjejë unë...
një pjes e imja me ty po shkon tash
e sa dhimbje ...po ndejë unë...
një jetë e imja me ty po shkon tash

[Verse 2]
OK! Ndal...
prit ta dhezi njo vlla
po dridhna ty t´pa n´qfar niveli je ra
po t´shoh ku je edhe n´qfar gjendje
prit...prit veq pak se shum sende i kom n´mendje
hala m´keshet me foren tonde me Edonin
kur the qaq shum po ngrehim pe prishim mo zonin
ok ndal..s´di a t´kan kallzu per at dillerin
jaranit ja kan marr kerin..per borxh pe terin
dje ta pash nonen m´perqafi m´shtrengoj ma lagi faqen me lot
tha dhimt kom plot
dikur kom ngjoft gru t´fort - kurgjo nuk ish mbet
tha dhimta e djalit gjeth ka me m´jet
e plakin tond plakin tond e ban rond
m´kallzunt´shtrem n´trotuar
gjys i dekum ty prit dikush me ardh me marr
tha dhimten e djalit gjeth kom me pas barr

[Chorus]
Sa dhimbje....po ndjejë unë...
një pjesë e imja me ty po shkon tash..
e sa dhimbje ...po ndejë ...
një jetë e imja me ty po shkon tash

[Verse 3]
e di qe po pret me tu lshu zaret ..po t´shoh
doren po ma shtrengon shum dhimt dej n´fund
je i varun prej dekes - n´shpirt ki gjum
po t´shoh ty luftu me jet po tash o shum von
osht von me harru kush je e kush je kon
çdo t´dridhme po ta ndi - dije me ty po rri
osht dhimt mos harro me pa jaranin ty tu shkri
ni mnyr mos me mujt me ndihmu e me kqyr
ty ju shkru ndihma jote atij n´ftyr
po m´lut me t´jep fund..po une s´jom n´qat rund
kujto nonen edhe baben edhe kujto do mund
qka kan jep per ty e ti qy qysh ju ki kthy
e di qe osht situata tash per lot n´sy
mbaju...mos i zhgenje bash n´qet rast
kujto mir kqyr krejt qka u bo me kast
e di qe po t´vjen mbare prej meje..po mendimin ndrro
edhe une vi te ti veq niher jo

[Chorus]
Sa dhimbje....(sa dhimbje)
po ndjejë unë...
një pjes e imja me ty po shkon tash..
e sa dhimbje ...(po ndjejë)
po ndejë unë..
një jetë e imja me ty po shkon tash


Ky tekst u dërgua nga  shpat
Më Shumë Këngë Nga Singullar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet