Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skerdi
 • Emri i Vërtetë:
 • Skerdi Ago
 • Vendlindja:
 • Kuçove 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 26 Qershor 1989
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  129
Këndon kryesisht: pop hip-hop

Skerdi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Skerdi është mjaft i dashur si në Shqipëri, po ashtu edhe në Kosovë. Bashkëpunon gjithmonë me artistë dhe autorë mjaft të njohur të muzikës shqiptare.

Më datë 10 Janar 2012, Sk3rdi publikon videoklipin "Don't Stop", në bashkëpunim me Faruk Visoka.

Më datë 23 Shkurt 2012, Sk3rdi publikon videoklipin "Dridhe", në bashkëpunim me Shkaterruesi.

Më datë 31 Gusht 2013, Faruk publikon videoklipin "Fale", në bashkëpunim me Sk3rdi.

Më datë 4 Dhjetor 2014, Sk3rdi publikon videoklipin "Marley", në bashkëpunim me G-UP.

Më datë 28 Gusht 2015, Sk3rdi publikon videoklipin "Dolla Dolla", në bashkëpunim me Yakuza.

Më datë 4 Dhjetor 2015, Xhino publikon videoklipin "Se S'bone", në bashkëpunim me Sk3rdi.

Më datë 17 Korrik 2016, Skerdi publikon videoklipin "Domenikana", në bashkëpunim me Xhino.

Më datë 5 Shkurt 2017, Skerdi publikon videoklipin "Nana".

Më datë 4 Qershor 2017, Skerdi & Gjiko publikojnë videoklipin "Faje". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Gjiko, Skerdi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 20 Dhjetor 2017, Skerdi publikon videoklipin "Tradhtare". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Skerdi.

Më datë 22 Prill 2018, Skerdi publikon videoklipin "Show". Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli), Skerdi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 23 Qershor 2018, Skerdi publikon videoklipin "S’E Kam Prit". Teksti u shkrua nga vetë Skerdi.

Më datë 5 Gusht 2018, Gjiko publikon videoklipin "Si Bugatti", në bashkëpunim me Skerdi. Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli). Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 13 Dhjetor 2018, Skerdi publikon videoklipin "M’Ke Mungu", në bashkëpunim me Nora Istrefin. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 19 Dhjetor 2018, Sin Boy & Skerdi publikojnë videoklipin "Juju".

Më datë 3 Mars 2019, Skerdi publikon videoklipin "Jemi Nda". Prapa kësaj kënge qëndron producenti i hiteve të shumta Big Bang, emri i vërtetë i të cilit është Arbër Gjikolli. Projekti është realizim i shtëpisë së njohur incizuese Redbox Entertainment, ndërsa videoja muzikore është xhiruar me regji të Jaydee. Tekstin e ka shkruar vet këngëtari, kurse flet për një dashuri të humbur. Në njoftimin e tij në rrjetet sociale për këngën e re, Skerdi ka shkruar: “Shpresoj t’ju pëlqejë”.

Më datë 23 Prill 2019, Lumi B publikon videoklipin "Djal Dukat", në bashkëpunim me Skerdin. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 15 Qershor 2019, Skerdi & Buta publikojnë videoklipin "UZI". Muzika e këngës u punua nga Skerdi, ndërsa teksti u shkrua nga Skerdi & Buta. Produksioni audio u realizua nga Big Bang, producenti i njohur i shumë hiteve shqiptare. Xhirimi i videoklipit muzikor është bërë në drejtim të regjisorit Valon Aziri.

Më datë 1 Korrik 2019, Skerdi publikon videoklipin "T'lutem", në bashkëpunim me Mimoza Shkodrën. Muzika e këngës u punua nga Skerdi.
Më datë 10 Tetor 2019, ThePak & Skerdi publikojnë videoklipin "Diablo". Teksti i këngës u shkrua nga Thepak & Skerdi. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 16 Tetor 2019, Donjeta & Skerdi publikojnë videoklipin "Falma". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu & Skerdi. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 18 Dhjetor 2019, Skerdi & Adelina Ismaili publikojnë videoklipin "Amaneti". Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 26 Janar 2020, Diellza publikon videoklipin "Shpirt Zi", në bashkëpunim me Skerdin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Skerdi. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Veç tjerash, ne Janar 2020, Skerdi u bë baba për herë të parë i një djali që e pagëzoi me emrin, Roi.

Më datë 28 Shkurt 2020, Labinot Tahiri publikon videoklipin "Gabove", në bashkëpunim me Skerdin. Muzika e këngës u punua nga Skerdi, ndërsa teksti u shkrua nga Skerdi, Bini Nebihu & Labinot Tahiri (Labi). Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 13 Mars 2020, Skerdi publikon videoklipin "Tradhtare 2". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Skerdi. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 9 Prill 2020, Skerdi & Elinel publikojnë videoklipin "Vaj". Muzika e këngës u punua nga Skerdi, ndërsa teksti u shkrua nga Skerdi & Elinel. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu. “Është një super këngë dashurie mos të them nga më të mirat që kam bërë”, ka shkruar Skerdi.

Më datë 7 Maj 2020, Skerdi publikon videoklipin "Kthehu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Skerdi. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 7 Korrik 2020, Skerdi & Samanta publikojnë videoklipin "NKN". Muzika e këngës u punua nga Skerdi, ndërsa teksti u shkrua nga Skerdi & Big Bang (Arbër Gjikolli). Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 8 Gusht 2020, Skerdi & Gent Fatali publikojnë videoklipin "Melodia". Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alandy.

Më datë 18 Shtator 2020, Skerdi publikon videoklipin "Amelia". Muzika e këngës u punua nga Skerdi, teksti u shkrua nga Skerdi & Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy & Edlir Begolli.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Ish-Anëtar i labelit

REDBOX Entertainment

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet