Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skender Xhafa - Bukuroshja E Koplikut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Mes qytetit kur kalon
Syri im tek ti pushon
Faqe te bardhe o vere e shikut
Bukurojshja e Koplikut x2

Ref...x2
Floket bardhe si vale liqeni
Seç ma lujte zemren vendit
Po me djeg si diell korrikut
Bukuroshja e Koplikut

Hiqe perden prej penxheres
Erdhen rrezet e pranveres
Bashke me to dhe une do te vij
Ta gjej vendin ku te rrij x2

Ref...x2
Floket bardhe si vale liqeni
Seç ma lujte zemren vendit
Po me djeg si diell korrikut
Bukuroshja e Koplikut

...

Do ta gjej lulen e malit
T'ja perkedhel flokun e ballit
Dhe po t'jesh lule mos prek
Do ta prek ta dij se djeg x2

Ref...x2
Floket bardhe si vale liqeni
Seç ma lujte zemren vendit
Po me djeg si diell korrikut
Bukuroshja e Koplikut


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Skender Xhafa - Bukuroshja E Koplikut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bukuroshja E Koplikut".
3. Video është e këngës "Bukuroshja E Koplikut", por nuk këndohet nga Skender Xhafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Skender Xhafa:


Komente 0