Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smail Puraj - Boma Hallall Moj Nanë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  31

Shkova fatin me e lypë për botë,
ktheva shpinen dhe u ndamë me lot.

Të premtova se do të kthehëm shpejt ,
shkuan shum muaj dhe u bënë shum vjet.

Të premtova se do të kthehëm shpejt ,
shkuan shum muaj dhe u bënë shum vjet.

Ref:
Bama hallall moj nanë,
se kam qenë i ri kur të kam lanë,
zemra ime po qanë edhe sot, kur e di moj nanë,
se me ke pritë me lotë.
Bama hallall moj nanë,
se kam qenë i ri kur te kam lanë.
Zemra ime po qanë edhe sot,
kur e di moj nanë,se te kam lanë me lotë.

Sa shum netë pa gjum i kalove.
sa shum lutje te Zotit i çove.
Sa shum herë ti je permallu,
sa shum lotin nanë e ki derdhë për mu.
Sa shum herë ti je permallu,
sa shum lotin nanë e ke derdhë për mu.

Ref:
Bama hallall moj nanë,
se kam qenë i ri kur të kam lanë,
zemra ime po qanë edhe sot, kur e di moj nanë,
se me ke pritë me lotë.
Bama hallall moj nanë,
se kam qenë i ri kur te kam lanë.
Zemra ime po qanë edhe sot,
kur e di moj nanë,se te kam lanë me lotë.

Bama hallall moj nanë...


Ky tekst u dërgua nga LinaSmail Puraj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2007


Smail Puraj - Boma Hallall Moj Nanë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Boma Hallall Moj Nanë".
3. Video është e këngës "Boma Hallall Moj Nanë", por nuk këndohet nga Smail Puraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Smail Puraj:


Komente 1