Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smail Puraj - Gjermania Pare Ska Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Gjermania o pare nuk ka, sa per ti o shpirt sonte kisha dhan.

Gjermania o pare nuk ka, sa per ti unë sonte i kisha dhan.
Prej se të kam pa, prej mendjes sme del.
Për cdo dit pom hyn ne zemer ma thell.

Bukuri, bukuri sonte me ke shty me pi, o valla me vullnet për ty e kalli krejt (2x)

Gjermia o pare nuk ka, sa për ty une sonte i kisha dhan. Nje se kisha lan krejt i kisha harxhu, veq ti sonte shpirt t`kishe dal me mu.

Bukuri, bukuri sonte me ke shty me pi, o valla me vullnet per ty e kalli krejt (2x)

Gjermania o pare nuk ka, Gjermania pare ska!!! Sa per ti o shpirt sonte kisha dhan.

Bukuri, bukuri sonte me ke shty me pi, o valla me vullnet per ty e kalli krejt (2x)


Ky tekst u dërgua nga Mimi_norSmail Puraj
Publikimi: 01/12/2007
Teksti: Smail Puraj
Orkestrimi: Daniel Bartik


Smail Puraj - Gjermania Pare Ska
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjermania Pare Ska".
3. Video është e këngës "Gjermania Pare Ska", por nuk këndohet nga Smail Puraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Smail Puraj:


Komente 0