Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smail Puraj & Albina Jahjaga - Eshte Kon Kur Eshte Kon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Shume e urte je kan moj gru
Tash ke nise po m'tut
Kur po m'thirr me te ndihmuar
Dy kambet po m'i keput

Kur ka qene dynjaja ma heret
Jam kan vetem ne kete shtepi
Ti ke qene ne lagje
As zani s't'u ka ndi

??? ne njeri
Ti çka je tuj thane
Ajo kohe kur ishe veti
Asht kan kur asht kan e

Mbaje mbend prej ketij dakiku
Keto fjale qe t'i thashe
Kerkush s't'vet ma qysh ishe
Po qysh je tash

Ref...
Kur po rrin me mu ne shpi
S'po dukesh kurrqysh
Neper qytet si top modele
Bohesh femer msysh pse

Qysh rri n'shi dhe ne qytet
Jo nuk asht pune per ty
Puna jote asht me shuj bre
Me i kqyr keta femije

Pse po del kaq shpeshe o gru
Trego pash kete jete
Nuk po dua me t'pengu
Veç po du me t'vet

Veç po du me t'vet

Nese ke diçka problem
Merzine mos ma nxirr
Veç me shkruj nje sms o
N'telefon mos m'thirr

Ref...
Kur po rrin me mu ne shpi
S'po dukesh kurrqysh
Neper qytet si top modele
Bohesh femer msysh pse

Qysh rri n'shi dhe ne qytet
Jo nuk asht pune per ty
Puna jote asht me shuj bre
Me i kqyr keta femije

...

Ref...
Kur po rrin me mu ne shpi
S'po dukesh kurrqysh
Neper qytet si top modele
Bohesh femer msysh pse

Qysh rri n'shi dhe ne qytet
Jo nuk asht pune per ty
Puna jote asht me shuj bre
Me i kqyr keta femije

Kur po rrin me mu ne shpi...


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Smail Puraj & Albina Jahjaga - Eshte Kon Kur Eshte Kon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eshte Kon Kur Eshte Kon".
3. Video është e këngës "Eshte Kon Kur Eshte Kon", por nuk këndohet nga Smail Puraj & Albina Jahjaga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Smail Puraj:


Komente 0