Sokol Marsi
Sokol Marsi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Vlorë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Janar 1973
  • Horoskopi:
  • ♑ BricjapiBiografia

BIOGRAFIA: Sokol Marsi është një autor këngësh i njohur. Sokol Marsi është njëri prej personaliteteve artistike në vendin tonë. Është një prej artistëve dhe producentëve më të njohur dhe të suksesshëm shqiptarë. Marsi është autorë i suksesshëm i shumë kompozimeve dhe teksteve të këngëve të muzikës së lehtë dhe asaj popullore, gjithashtu veçohet edhe si një producent muzikor i mirënjohur pasi firmën e tij e mbajnë shumë këngë të muzikës së lehtë, popullore, muzikës se teatrit,përpunime muzikore, filmit ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0