Solo
Solo
Solo
  • Emri i Vërtetë:
  • Serxhio Sufa:
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Korrik 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Solo është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i tij i vërtetë është Serxhio Sufa dhe është me origjinë nga Kruja. Ka 2 motra. E filloi karrierën në vitin 2019.

Më datë 20 Maj 2019, Finem publikon videoklipin "Benzi", në bashkëpunim me Solon.

Më datë 16 Gusht 2019, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Jeni T'lodh".

Me date 27 qershor 2019, Solo bëhet pjesë e "Friends Entertainment", nën menaxhimin e së cilës nodhen edhe shumë artistë të tjerë të talentuar si: Tayna, Finem etj.

Më datë 16 Janar 2020, Solo publikon videoklipin "Hajvana" dhe njofton se është larguar nga kompania "Friends Entertainament".

Më datë 7 Korrik 2020, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Elizabeta".

Më datë 13 Nëntor 2020, Stresi, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Per Veti".

Më datë 16 Dhjetor 2020, Solo publikon videoklipin "Tritol". Teksti i këngës u shkrua nga Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 21 Maj 2021, Finem & Solo publikojnë videoklipin "KPT2". Teksti i këngës u shkrua nga Finem & Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 26 Korrik 2021, Solo publikon videoklipin "ZigZag". Teksti i këngës u shkrua nga Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 21 Janar 2022, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Ajo Ajo". Teksti i këngës u shkrua nga Finem & Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 16 Mars 2022, Finem, Solo & Selmo publikojnë videoklipin "Tipa". Teksti i këngës u shkrua nga Finem, Solo & Selmo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 8 Prill 2022, Solo publikon videoklipin "Amiri". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 17 Gusht 2022, Solo publikon videoklipin "Tona". Tekstin e këngës e shkroi vetë Solo, ndërsa orkestrimin u përgatit në bashkëpunim nga Dj A-Boom & Arlenn. Videoklipi u prodhua nga Cinematic Albania, ndërsa produksioni audio u realizua nga Dj A-Boom & Arlenn.

Më datë 3 Dhjetor 2022, Solo, Niku Bossi & BM publikojnë videoklipin "Non Stop". Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Kida277 Kida277  Komente 28818