Më mbaj mend (për 1 muaj)

Soni Malaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1210
 • Emri i Vërtetë:
 • Sonja Malaj
 • Vendlindja:
 • Tropoje 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Soni Malaj është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vegjëlinë, deri në moshën 9 vjeçare, Sonja Malaj e kaloi në Tropojë. Me ndryshimin e sistemit në Shqiperi, nga komunist në demokratik, familja e saj u zhvendos në kryeqytetin e Shqipërisë, Tirana. Aty Soni mbaroi 8-vjeçaren, të mesmen e gjuhëve të huaja për frengjisht, dhe u diplomua për frengjisht, dega përkthim në universitetin e Gjuhëve të Huaja. Soni zbuloi pasionin e saj për muzikën që në vogëli, duke u berë kështu pjesë e festivaleve për fë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtare e grupit

Spirit Voice

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Komente

19 🔥Unik (2010)

★★★★★

Mesdhe (2006)

★★★★★

E Vogëla (2005)

★★★★★

Mbretëresha E Natës (2003)

★★★★★

Nuk Qaj Për Ty

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (18)

15
10
7
7
7
39
13
14
9
13
10
11
13
21
18
18
17
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Branka

Miriam Cani

Rozana Radi

Elsa Lila

Mariza Ikonomi

Bleona Qereti

Tuna

Kaltrina Selimi

Genta Ismajli

Arta Bajrami

Tags: Soni Malaj, Soni


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet