Sovran Olluri
Sovran Olluri
Sovran Olluri
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Qershor 1992
  • Horoskopi:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Sovran Olluri është këngëtar i njohur. Karieren e muzikes e ka filluar ne moshen 16 vjeqare. Kengtari Sovran Olluri eshte i njohur si kengetar i muzikes popullore dhe argetuse. Eshte i njohur si kengetar qe kendon ne dasma, por nuk mungon as ne mbremje rinore.

Në vitin 2016, Sovran Olluri publikon albumin "Live 2016".

Më datë 8 Prill 2017, Sovran Olluri publikon videoklipin "Me Tradhti".

Më datë 12 Shkurt 2018, Sovran Olluri publikon videoklipin "Pranverat Pa Lule".

Më datë 28 Shkurt 2020, Sovran Olluri publikon videoklipin "Sa Keq".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1