A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Spice Girls

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Angli 
BIOGRAFIA: Spice Girls është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. The Spice Girls were a British pop girl group formed in 1994. The group consisted of five members, who each later adopted nicknames initially ascribed to them: Melanie Brown ("Scary Spice"), Melanie Chisholm ("Sporty Spice"), Emma Bunton ("Baby Spice"), Geri Halliwell ("Ginger Spice"), and Victoria Beckham, née Adams ("Posh Spice"). They were signed to Virgin Records and released their debut single "Wannabe" in 1996, which hit number one in more ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

One Direction

Lawson

T.A.T.U.

Jonas Brothers

High School Musical

La Quinta Estacion

Lady Antebellum

Rbd

Queen

Beatles


Tags: Spice Girls, The Spice Girls

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019