A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Stefi Prifti

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  11
BIOGRAFIA: Stefi Prifti is a popular singer of Pop, Modern Traditional & Korça's Traditional music. Në Dhjetor 1991, Stefi Prifti merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Ne, Studentet". Në Dhjetor 1992, Stefi Prifti & Angelika Guri marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Më Bukur Do Të Jetë". Në Dhjetor 1994, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Fati Në Udhëkryq". Në Nëntor 2007, Ciljeta merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Kur Kendoj Serenate", në bashkëpunim m...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Maria Prifti

(His daughter)

Endri Prifti

(His brother)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Dua Te Me Tregosh...


» Add A Song »

Bej Qejfin Tamam
Emigranti
Ty Te Desha Ty Te Dua
Jemi Dy
Kur Jemi Bashke


Translations (2)


Related Artists:

Viagra

Latuà

Sami Kallmi

Chika

Gjergj Jorgaqi

Qamili I Vogel

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

Skender Xhafa

Alban Emiri


Tags: Stefi Prifti, Stefi Dhe Endri Prifti, Endri Prifti, Endri Dhe Stefi, Endri & Stefi, Stefi & Endri, Stefi & Endri Prifti

Stefi Prifti in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019