Stefi Prifti
Stefi Prifti
Stefi Prifti
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Stefi Prifti është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Dhjetor 1991, Stefi Prifti merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Ne, Studentet".

Në Dhjetor 1992, Stefi Prifti & Angelika Guri marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Më Bukur Do Të Jetë".

Në Dhjetor 1994, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Fati Në Udhëkryq".

Në Nëntor 2007, Ciljeta merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Kur Kendoj Serenate", në bashkëpunim me Stefi Prifti & Endri Prifti.

Në Dhjetor 2008, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Ti Bere Faj".

Në Dhjetor 2009, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "U Dogja Mrekullisht".

Në vitin 2010, Stefi Prifti & Endri Prifti publikojnë albumin "Dua Te Me Tregosh...".

Në Dhjetor 2011, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Iluzion".

Në Nëntor 2013, Stefi Prifti & Endri Prifti merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Jepe", në bashkëpunim me Crazy Band.

Në Mars 2014, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Harroje".

Në Maj 2014, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ti S'e Meriton".

Në Prill 2015, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 me këngën "Ti S'e Meriton".

Në Mars 2014, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Korçare".

Në Nëntor 2014, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Mamen Ti Mos E Genje".

Më datë 15 Korrik 2016, Lauresha publikojnë videoklipin "Bang Bang", në bashkëpunim me Stefi Prifti & Endri Prifti. Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, teksti u shkrua nga Rozana Radi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj.

Më datë 2 Dhjetor 2016, Aleksandër Gjoka publikojnë videoklipin "Jeta Ime", në bashkëpunim me Stefi Prifti & Endri Prifti.

Në Shtator 2016, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Per Ty".

Më datë 13 Korrik 2017, Stefi Prifti & Endri Prifti publikojnë videoklipin "Jemi Dy". Muzika e këngës u punua nga Stefi Prifti, Endrit Shani, teksti u shkrua nga Pandi Laço, ndërsa për orkestrimin u kujdes Endrit Shani. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 26 Gusht 2017, Stefi Prifti & Endri Prifti publikojnë videoklipin "Bej Qejfin Tamam". Muzika e këngës u punua nga Endri Prifti, Stefi Prifti, teksti u shkrua nga Pandi Laço, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 15 Nëntor 2017, Stefi Prifti & Endri Prifti publikojnë videoklipin "Ty Te Desha Ty Te Dua". Muzika e këngës u punua nga Endri Prifti, Stefi Prifti, teksti u shkrua nga Endri Prifti. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në Tetor 2017, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "E Prek Magjine".

Në Dhjetor 2017, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "Mesazh".

Më datë 13 Qershor 2018, Stefi Prifti & Endri Prifti publikojnë videoklipin "Emigranti". Muzika e këngës u punua nga Endri Prifti, teksti u shkrua nga Endri Prifti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Endrit Shani. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 24 Korrik 2018, Eli Malaj publikon videoklipin "Jare A Korçare", në bashkëpunim me Endri & Stefi. Teksti u shkrua nga Avni Qahili.

Në Maj 2019, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Emigranti".

Më datë 27 Korrik 2019, Stefi Prifti & Endri Prifti publikojnë videoklipin "Kur Jemi Bashke", në bashkëpunim me Maria Priftin. Muzika e këngës u punua nga Gjergj Leka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Endrit Shani.

Në Shtator 2019, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Zemra Ime Është Gjallë".

Më datë 24 Tetor 2019, Burn publikojnë videoklipin "Mendoj Për Ty", në bashkëpunim me Endri & Stefin. Muzika e këngës u punua nga Stivart Cela.

Më datë 25 Dhjetor 2019, Bruno Revolt publikon videoklipin "Gjetsh Belan", në bashkëpunim me Endri & Stefin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 1 Gusht 2020, Stefi & Endri Prifti publikojnë videoklipin "Digje Sonte", në bashkëpunim me Biggie X. Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, ndërsa teksti u shkrua nga Pandi Laço.

Më datë 12 Gusht 2020, Herbert, Endri & Stefi publikojnë videoklipin "A Ja Ja Jaj", në bashkëpunim me Gertën. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 14 Shkurt 2021, Gena, Endri & Stefi publikojnë videoklipin "I Kam Vene Kapak". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gena. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Qershor 2021, Gena, Endri & Stefi marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 me këngën "I Kam Vene Kapak".

Në Dhjetor 2021, Endri & Stefi Prifti marrin pjesë në Festivali I 60-Të Në Rtsh me këngën "Triumfi I Jetes".

Më datë 23 Maj 2022, Endri & Stefi publikojnë videoklipin "Me E Mira". Muzika e këngës është kompozuar nga Endri Muçaj, tekstin e kanë shkruar bashkë Endri Muçaj & Stefi Prifti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Endrit Shani.

Më datë 18 Gusht 2022, Ylli Baka publikon videoklipin "Kujt Ja Ben Me Sy", në bashkëpunim me Endri & Stefi Priftin. Kënga është kompozuar nga Mario Bregu, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Jorgo Papingji & Ylli Baka. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Stefi Prifti »

Komente 0