Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Sting

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Gordon Matthew Thomas Sumner
 • Vendlindja:
 • Wallsend 
 • Mosha:
 • 68 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Sting është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Gordon Matthew Thomas Sumner CBE, known on stage as Sting, is an English musician, singer-songwriter, multi-instrumentalist, activist, actor and philanthropist. He was principal songwriter, lead singer, and bassist for the new wave rock band The Police before a solo career. He has included rock, jazz, reggae, classical, new-age and worldbeat in his music. As a solo musician and a member of The Police, he received 16 Grammy Awards, his first for b...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

David Bowie

Lionel Richie

T.I.

Justin Timberlake

Arash

Mika

Chris Brown

Enrique Iglesias

Guy Sebastian

Riccardo Cocciante

Tags: Sting


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet