A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Stiv Boka

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 24
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Stiv Boka is a popular singer of Pop music. Ai per ne eshte i njohur tashme pasi eshte vellai i nje nga kengetareve me te telentuara te Shqiperise, Olta Bokes. Paraqitja tij e pare eshte ne spektaklin e talenteve "X-Factor Albania" ku pati mjaft sukses. Në Maj 2012, Stivi Boka & Carpe Diem marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Foleja E Harruar". Në vitin 2013, Stiv Boka merr pjesë në X Factor Albania 3. Ai u be pjese e grupit EXCEPTION bashke me Mateo Ibrahimin, Arbias Bajraktarin dh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Reshit Boka

(His father)

Olta Boka

(His sister)

X Factor Albania

(Contestant)

Exception

(Former member)

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Deklan

Gerard Merdani

Xhevi

Ardit Çuni

Klinti Çollaku

Dilan Reka

Mateus Frroku

Glaugus Furtuna

Kristo Thano

Genti Deda


Tags: Stiv Boka, Stivi Boka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019