Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Superchick është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Superchick, originally known as Superchic[k], was an American Christian alternative pop/rock band. Their music incorporates various styles such as pop, punk, rock, rap, and R&B. Their sound has been compared to mainstream artists No Doubt and Avril Lavigne with a heavier sound. Superchick has had five songs reach No. 1 on music charts, and their song "Stand in the Rain" held the No. 1 spot for nine weeks on R&R Christian Hit Radio (CHR) chart in ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bon Iver

Maroon 5

Bon Jovi

Kiss

Backstreet Boys

Fray

Aventura

Evanescence

Script

La Oreja De Van Gogh

Tags: Superchick, Superchic[K]


Komente mbi këtë artist