Supernova
Supernova
Supernova
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Supernova është grup artistësh i njohur. Në Prill 2005, Supernova marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Psikonova".

Në Prill 2006, Supernova marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "S'ka Problem".

Më datë 7 Mars 2007, Supernova publikojnë videoklipin "Te Dal Apo Te Rri".

Në Maj 2007, Supernova marrin pjesë në Top Fest 4 me këngën "S'dua Te Tjere".

Në Maj 2008, Supernova marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Rruga 66".

Në Dhjetor 2009, Supernova marrin pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Gabimi".

Në Maj 2010, Supernova marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Himara".

Grupi:
Briz Musaraj
Elvis Hoxha
Mardit Lleshi

Jasht nga nentor, albumi i par i grupit SUPERNOVA per mua eshte shume i bukur. Stili eshte hard rock-alternative me tastieren dhe tingull electro. Zeri ngroth dhe atmosfer e veçante me sax dhe klarinet ne ca kenget. Permban singoli "s'ka problem" dhe "s'dua te tjere".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0