Më mbaj mend (për 1 muaj)

Suzana Fazliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
 • Vendlindja:
 • Celinë (Rahovec) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Suzana Fazliu është një autore këngësh e njohur. Suzana Fazliu kreu shkollën fillore në vendlindje, për të vazhduar në gjimnazin e përgjithshëm Xhelal Hajda-Toni ku më pas mori emrin gjimnazi 'Ukshin Hoti' në Krushë të Madhe. Studimet universitare i kreu në Prishtinë,dega ekonomi dhe drejtimi banka-financa dhe kontabilitet. Më pas regjistroi edhe fakultetin filozofik dega e shkencave politike ku për shkak të largimit nga Kosova i ndërpreu përkohësisht në vitin e dytë akademik. Tani pritet t'i ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Ida Nurçe

Kaliopi

Lejla Agolli

Naime Beqiraj

Aneta Brozi

Valdete Antoni

Alda Bida

Arta Haziri Nuhiu

Eriona Rushiti

Sebastiana Brecani

Tags: Suzana Fazliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet