Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

T.B.A.

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  218
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: T.B.A. është një grup artistësh dhe label shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi The Bloody Alboz (T.B.A.), u krijua në vitin 1998 nga Unikkatil, Milot, Cyanide, B52, N.A.G, Klepto, Presioni, Jeton. Së pari u njoftua B52 dhe N.a.G me Cyanide. Në fund të vitit 2002, N.a.G dhe B52 e njoftuan Cyaniden me reperat Unikkatil dhe Presioni. Mbas dy takimeve të tilla, u krijua grupi The Bloody Alboz. TBA është grupi më i fortë, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Ballkan. Grupi tani ka mbi 10000 anëtarë, por kryesoret janë: Rre...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

14 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Anëtarë në Labelin T.B.A.:

Unikkatil

D.M.K.

Cyanide

Klepto

DMC aka Babloki

Buja

Kobra aka Helmusi

Presioni

F-Tim

Jeton

Milot

VZ

Rameka

Barooti

Dredha

Sacrifice

N.A.G

Tribun

Z.E.F

Benny Blanco

B52

Tags: T.B.A., The Bloody Alboz, Bloody Alboz, Tba, T.B.A, Unikkatil


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet